HIL - 27. kolo

20.03.2004 Celý región

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 27. kola mužskej hádzanárskej HIL (Handball International League):\r\n\r\nTJ Štart Nové Zámky - ŠK Tatran Prešov 31:31 (12:1...
Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 27. kola mužskej hádzanárskej HIL (Handball International League):

TJ Štart Nové Zámky - ŠK Tatran Prešov 31:31 (12:17)
Najviac gólov: Stráňovský 9/3, Jančo 8, Galla 4 - Antl 9/4, Kukučka 7, Jano 3, pok. hody: 3/3 - 4/4, fauly: 5 - 9, ČK: tréner Lipták a Ivanov (N. Zámky), rozhodovali: Kavulič a Sivák (obaja SR), 1100 divákov

Hráči Nových Zámkov väčšinou zápasu iba doťahovali náskok súpera. Hostia vo vyrovnanom zápase viedli až do 57. min. V samotnom závere však domáci päťgólovou šnúrou vyrovnali. Skóre súboja uzatváral v poslednej sekunde zo sedmičky domáci Stráňovský.

ŠKP Bratislava - HC Cement Hranice 23:22 (11:7)
Najviac gólov: Piteľka 7/1, Volentics 5/2, Čermák 4/1 - Drabík 7/3, Štekl 4, Kolmajer 4, pok. hody: 9/5 - 7/4, fauly: 8-6, rozhodovali: Dvorský a Černý (obaja SR), 300 divákov

Bolo to bojovné stretnutie s množstvom technických chýb na oboch stranách. Domáci viedli v polčasu o štyri góly (11:7), no v závere sa museli obávať o výsledok. Hráči Hranic však v závere zápasu nedokázali dotiahnuť svoje úsilie o zvrat do konca.

MŠK Hlohovec - MŠK SIRS Považská Bystrica 28:26 (15:18)
Najviac gólov: Gregůrek 10/1, Frťala 4, Baďura - Korňan 7, Mažár 8/4, Opoldík 3, pok. hody: 4/2 - 7/5, fauly: 3 - 3, rozhodovali: Bábel a Baďura (obaja SR), 500 divákov

Obaja súperi sa po celý zápas naťahovali o víťazstvo, ktoré napokon ostalo doma. Hlohovčania dokázali v druhej časti hry dotiahnuť náskok súpera a šesť minút pred koncom dokonca získali trojgólový náskok. V nervóznom závere už Prešov vyrovnať nedokázal.

ŠKP Sečovce - HK 47 Trnava 17:29 (10:15)
Najviac gólov: Kučera 8/1, Seman 4 - F. Šulc 9/2, Braško 7, T. Stráňovský a Puchel po 5, pok. hody: 4/1 - 5/3, fauly: 3 - 7, rozhodovali: Oťapka a Haščík (obaja SR), 350 divákov

Sečovčania chceli proti nováčikovi súťaže získať aspoň bod, ale nastúpili bez zranených Jurka a Lebedu, čo bolo veľmi citeľné. Domáci robili v zápase množstvo chýb, z ktorých rezultovali góly v ich sieti a Trnava tak na východe republiky vyhrala nečakane vysoko.

SHK Louny - HC Baník Karviná 25:34 (11:17)
Najviac gólov: Urban 8/4, Klimek 5, Sochor 4 - Szymanski 9, K. Heinz 6/1, Bednařík 5, pok. hody: 5/4 - 6/4, fauly: 3 - 3, rozhodovali: Kohout a Měšťánek (obaja ČR), 400 divákov

Domáci dokázali držať krok so súperom iba v prvej dvadsaťminútovke. Potom favorizovaná Karviná pridala plyn a poľahky odskočila do polčasu na rozdiel šiestich gólov. V druhej časti hry favorizovaní hostia svoj náskok ešte zvýraznili.